Centrum Żeglarskie - kursy żeglarskie, obozy, szkolenia
Rss Centrum Żeglarskiego - Aktualności i Kursy  Żeglarskie

Wydarzenia w sezonie

<< Wrzesień 2019 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

The Tall Shpis' Races 2014

 

 

 

s/y Dar Szczecina

czwartek, 05 marca 2009 19:16

Dar Szczecina Dar Szczecina Dar Szczecina to flagowy jacht miasta, duma szczecińskich żeglarzy. Co roku, pod dowództwem swojego kapitana Jerzego Szwocha, bierze udział w prestiżowych regatach The Tall Ships Races. Z Reprezentacją Szczecina zdobywa najwyższe miejsca podczas wyścigu. Na Darze Szczecina swoje rejsy odbywają nie tylko uczniowie szkół z naszego miasta, ale także żeglarze z całej Polski.

Więcej: s/y Dar Szczecina

   

s/y Urtica

poniedziałek, 05 grudnia 2011 12:49

alt alt Jacht już oficjalnie zasilił szeregi naszych jednostek w 2011 roku. Delphia 37.3 to bezpieczny i wygodny cruiser,  żeglowanie nim jest łatwe i przyjemne. To nowy jacht z młodym kapitanem gotowy, żeby służyć dzieciom z Centrum Żeglarskiego i wszystkim żegalrzom.

Więcej: s/y Urtica

   

s/y Magnolia

czwartek, 05 marca 2009 21:22

Centrum Żeglarskie Magnolia Centrum Żeglarskie Magnolia W roku 2011 jacht obchodził swoje 45-lecie istnienia. Ma za sobą wiele rejsów z udziałem młodzieży z naszej placówki, głownie po basenie Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, udział w regatach "Cutty Sark Tall Ships Races". Przepłynął ze Szczecina do Archangielska bez zawijania do portów, dookoła Islandii bez silnika. Corocznie wypływa na Rejs Odkrywców wraz z innymi jachtami Centrum Żeglarskiego, gdzie oprócz wielu wrażeń młodzi żeglarze mają możliwość poznania i sprawdzenia swoich mocnych i słabych stron charakteru.

Więcej: s/y Magnolia

   

s/y Zryw

czwartek, 05 marca 2009 22:48

alt alt Jacht Zryw corocznie wypływa w niezwykłe rejsi i  bierze udział w regatach Samotników, TTSR czy Cztery Zakątki Bałtyku. W sezonie 2005 za rejs dookoła Bałtyku Południowego otrzymał Zachodniopomorską Żeglarską Odznakę Turystyczną. Odbył pięciotygodniowy rejs do najdalej na północ wysuniętych portów Zatoki Botnickiej. Podczas tego rejsu załoga  w miejscowości Rovaniemi odwiedziła Świętego Mikołaja.

Więcej: s/y Zryw

   

s/y Forsycja

sobota, 06 grudnia 2008 11:12

alt alt Forsycja – jacht typu Sabrina, choć częściej przezywana jako „płotka lub szprotka w ciąży”. Wybudowana w Stoczni Jachtowej im. Leonida Teligi w Szczecinie w roku 1978 z laminatu. Od lat służy dla młodzieży, wcześniej w Pałacu Młodzieży a teraz w Centrum Żeglarskim. Odbyły się na tym jachcie różne rejsy po Zalewie Szczecińskim i Bałtyku. Forsycja brała również udział w różnych regatach organizowanych na wodach śródlądowych właśnie z młodzieżą.

Więcej: s/y Forsycja

   

DZ

niedziela, 01 marca 2009 22:20

alt alt DZ (Dezeta, DeZeta) wiosłowo-żaglowy (dziesięciowiosłowy - stąd nazwa) mieczowy kecz bezpokładowy. Na polskim śródlądziu najczęściej spotykany jacht dwumasztowy. Aktualnie pływa ich ok. 150 (2003 r.). Zaprojektowany w 1905 w Niemczech jako łódź ratowniczo-robocza. Znakomita na szalupiadę lub bitwę morską. Centrum Żeglarskie dysponuje 5 DZ-tami.

Więcej: DZ

   

Carina

niedziela, 01 marca 2009 22:08

Carina Centrum Żeglarskiego Carina Centrum Żeglarskiego W Centrum Żeglarskim do dospozycji wychowanków jest 5 Carin. W Polsce dopuszczone są one do żeglugi po morskich wodach wewnętrznych i wodach śródlądowych. Produkowane w Morskiej Stoczni Jachtowej im. L. Teligi w Szczecinie w latach siedemdziesiątych XX w.

Wersja "śródlądowa" - balastowo-mieczowa z balastem pod stępką wyposażona w ruchome płetwy mieczowe i sterowe, wersja "morska" - balastowa z bulbkilem oraz sterem stałym, sztormrelingiem i instalacją elektryczną do oświetlenia obowiązkowego.

Więcej: Carina

   

Optymist

niedziela, 01 marca 2009 21:51

alt alt Ta regatowa łódka dla dzieci wywodzi się od czterokołowego popychanego wózka, używanego przez małych chłopców do zabawy na ulicach miast. Ponad pół wieku temu, w mieście Clearwater na Florydzie wolontariusze "Klubu optymistów" - społecznej organizacji wspierającej ludzi zagubionych w życiu - zwrócili się do miejscowego konstruktora Clarka Millsa, aby ten zaprojektował pływający odpowiednik jeżdżącego wózka, na którym dzieci mogłyby uganiać się po pobliskiej zatoce tak, jak robią to na ulicach. Mills narysował i zbudował maleńką łódkę z charakterystycznym tępo ściętym dziobem i na cześć inicjatorów całego "zamieszania" nazwał ją Optymista (ang. Optimist - spolszczone potem na Optymist). To była łódka, którą młody żeglarz ze swoim ojcem mogli bez trudu zbudować w garażu mając dwa arkusze sklejki, garść nierdzewnych wkrętów i odrobinę wodoodpornego kleju. Nic więc dziwnego, że wkrótce znalazło się wielu naśladowców.

Więcej: Optymist