Centrum Żeglarskie - kursy żeglarskie, obozy, szkolenia
Rss Centrum Żeglarskiego - Aktualności i Kursy  Żeglarskie

Wydarzenia w sezonie

<< Sierpień 2019 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

The Tall Shpis' Races 2014

 

 

 

Żeglarstwo sportowe

alt alt Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 do 12 lat, a także dla starszych zawodników. Są one dla każdego uczestnika wspaniałą, żeglarską i sportową przygodą. Optimist jest pierwszą łódką w procesie szkolenia, która daje podstawy do osiągnięcia mistrzostwa we wszystkich innych klasach żeglarstwa regatowego lub rozwijania swoich umiejętności w kierunku żeglarstwa turystycznego i morskiego. Prowadzimy także zajęcia na laserach.


Na naszych zajęciach dziecko uczy się wytrwałości, dokładności, punktualności, poszanowania ludzi i rzeczy. Pływając samodzielnie walczy z przeciwnościami natury i własnymi słabościami: strachem, zmęczeniem, pragnieniem. Aby dobrze żeglować trzeba umieć skupić się na wykonywanych czynnościach, potrafić jednocześnie sterować, regulować położenie żagla, obserwować jego zachowanie, obserwować wiatr, wodę i innych żeglarzy oraz przewidywać rozwój sytuacji na wodzie. W grupie rówieśników dziecko uczy się współdziałania, poświęcenia, odpowiedzialności za siebie, innych oraz wizerunek zespołu. Nie można zapominać o tym, ile radości daje dziecku możliwość sterowania swoim "małym okrętem", pokonywanie trudności, a z czasem, być może, osiąganie sukcesów w żeglarstwie.
Windsurfing jest wspaniałym sportem.  Dreszczyk emocji, urok żeglarstwa i obcowanie z przyrodą dają nieopisaną przyjemność. Każdy, kto raz stanie na desce i chwyci żagiel, pokocha windsurfing na zawsze.  Zmaganie się z własnymi słabościami, z innymi zawodnikami daje ogromną satysfakcję. Ten sport daje uczucie przestrzeni i wolności. Igra się z siłami natury wiatrem, dzięki temu ślizgając się po tafli. To świetna zabawa i wspaniały sport więc zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku.

 

PLAN ZAJĘĆ

Zapraszamy do Centrum Żeglarskiego!


Prowadzący zajęcia: Krzysztof Synowiec, Tomasz Franczak, Wojciech Paluszkiewicz i Dorota Chmiel.

 

 

alt alt   alt alt    alt alt alt alt