Centrum Żeglarskie - kursy żeglarskie, obozy, szkolenia
Rss Centrum Żeglarskiego - Aktualności i Kursy  Żeglarskie

Wydarzenia w sezonie

<< Sierpień 2019 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

The Tall Shpis' Races 2014

 

 

 

Sekcja turystyczna

alt alt Żeglarstwo jest wspaniałą przygodą niezależnie od wieku, pogody czy pory roku. W Centrum Żeglarskim prowadzimy całoroczną działalność dla dzieci i młodzieży w sekcji żeglarstwa turystycznego. Pływamy na skipperach, carinach, DZtach oraz na morskich jachtach turystycznych: Dar Szczecina, Zryw, Urtica i Magnolia.
Już dzieci w wieku 7 lat mogą próbować swoich sił w szkółce żeglarskiej pływając jachtami typu Optimist. Pod czujnym okiem instruktora stawiają pierwsze "kroki na wodzie", poznają podstawy żeglarstwa, odnoszą pierwsze sukcesy w regatach.
Pływając na skiperach i carinach młodzież uczy się manewrować jachtem, poznaje tajniki żeglarstwa, bierze udział w regatach, w imprezach żeglarskich, biwakach i obozach.

Organizujemy zajęcia żeglarskie, biwaki, kolonie, obozy stacjonarne i wędrowne, rejsy szkoleniowo-stażowe po wodach Zalewu Szczecińskiego, Bałtyku i Morza Północnego, kursy na stopnie żeglarza i sternika jachtowego oraz instruktora żeglarstwa.

Zajęcia i rejsy prowadzi kadra instruktorska o najwyższych kwalifikacjach, która szkoli przyszłych zawodników i żeglarzy.
Prowadzący: Izabela Poppe - Iwanów, Mieczysław Ircha, Stanisław Borysewicz, Jerzy Kaczor, Mateusz Szubski, Przemek Dziarnowski, Tomasz Andraszewicz.

Rok szkolny dzielimy na sezon letni i zimowy.
Sezon letni trwa od kwietnia do listopada, w zależności od warunków pogodowych. W tym czasie korzystamy z naszej przystani Centrum Żeglarskiego na Jeziorze Dąbskim, uczestniczymy w regatach miejscowych i wyjazdowych, a latem dodatkowo wyjeżdżamy na obozy żeglarskie
Sezon zimowy poświęcony jest na rozwój możliwości motorycznych czyli siły, wytrzymałości, szybkości i gibkości, odpowiednio do możliwości dzieci oraz wiadomości teoretycznych z zakresu żeglarstwa.

 

PLAN ZAJĘĆ

Zapraszamy do Centrum Żeglarskiego!

 

 

alt alt    alt alt alt alt alt alt alt alt